У січні – травні 2026 року до державного бюджету забезпечено 1 млрд 366 млн грн військового збору, що на 22,9 відс., або майже на 255 млн грн більше, ніж у аналогічному періоді 2025 року. У травні поточного року до бюджету надійшло майже 200 млн грн військового збору. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Миколаївській області Валерій Політило.
Питома вага військового збору в загальній сумі надходжень до державного бюджету становить 18,8 відсотка.
Очільник податкової служби Миколаївщини зазначив, що завдяки відповідальній позиції платників податків спостерігається стабільне зростання військового збору. Це свідчить про ефективність вжитих заходів з детінізації доходів, зокрема, щодо легалізації заробітної плати, а також про відповідальність та патріотизм платників, які сумлінно виконують свій конституційний обов’язок щодо сплати податків до бюджету.
Валерій Політило вказав, що військовий збір є загальнодержавним податком, який сплачується фізичними особами – резидентами, що отримують доходи як в Україні, так і за її межами, податковими агентами, а також фізичними особами – нерезидентами, які отримують доходи в Україні. Цей платіж є важливим джерелом фінансування потреб сектору безпеки та оборони України та має особливе значення в умовах воєнного стану. Кожна гривня – це зброя, яка захищає Україну.
Водночас, податківець поінформував, що військовий збір залишається обов’язковим платежем для усіх громадян і суб’єктів господарювання, які отримують доходи. Порядок його сплати залежить від категорії платника. Зокрема:
– фізичні особи – підприємці на єдиному податку 1, 2 та 4 груп сплачують 10 відс. від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року. У 2026 році це становить 864,70 грн щомісяця;
– платники єдиного податку 3 групи (крім е-резидентів) перераховують 1 відс. від отриманого доходу щоквартально;
– підприємці на загальній системі оподаткування сплачують 5 відс. від чистого річного доходу;
– наймані працівники – 5 відс. від нарахованої заробітної плати.
Водночас законодавством передбачено соціально важливу норму: фізичні особи – підприємці та самозайняті особи, які були мобілізовані або уклали контракт на проходження військової служби, звільняються від сплати військового збору. Таке звільнення застосовується автоматично – на підставі даних Єдиного державного реєстру призовників і військовозобов’язаних. Воно діє з першого числа місяця мобілізації або укладення контракту, але не раніше 24 лютого 2022 року.
Військовий збір – це внесок кожного офіційно працюючого українця у підтримку Збройних Сил України. Кошти, що надходять від сплати збору, спрямовуються на підтримку обороноздатності країни та забезпечення потреб українських захисників. Кожна гривня сплаченого військового збору наближає нашу спільну перемогу та сприяє підтримці оборонного потенціалу України. Дякуємо платникам за фінансову підтримку українського війська! – підсумував Валерій Політило.