На Миколаївщині у громадах контролюють незаконний вилов риби

З початку нерестової заборони державні інспектори Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу продовжують посилений контроль за збереженням водних біоресурсів на території Одеської та Миколаївської областей.

Станом на 25 червня 2026 року проведено 103 рейдові та контрольні заходи. Під час перевірок виявлено 83 порушення вимог природоохоронного законодавства, а на порушників складено 79 протоколів про адміністративні правопорушення.

Шкода, завдана рибним запасам України внаслідок незаконного вилову, становить майже 2 мільйони гривень.

Найбільш грубі порушення мають ознаки кримінальних правопорушень. За такими фактами відкрито два кримінальні провадження за частиною першою статті 249 Кримінального кодексу України.

Під час рейдів інспектори регулярно виявляють використання заборонених знарядь лову, незаконний вилов риби та інші порушення правил спеціального використання водних біоресурсів. Такі дії завдають шкоди природному відтворенню рибних запасів, особливо в період нересту, коли від збереження кожної популяції залежить стан водойм у наступні роки.