Над Кінбурнською косою замайорів український прапор. Відео зі стягом показали у регіональному управлінні Сил територіальної оборони «Південь» ЗС України, пише “Дзеркало тижня”.
«Синьо-жовтий прапор на Кінбурнській косі! Внаслідок потужного вогневого ураження Сили оборони Півдня змусили окупантів відступити із займаних позицій, відбувається евакуація вцілілого особового складу, окупанти залишають свої рубежі оборони. Ми не зупиняємося! Колись наші танки все ж дійдуть до Джанкоя!», — зазначили військові.
Партизанський рух «АТЕШ» ще 8 червня повідомляв, що російські військові евакуюються із Кінбурнської коси, яка на той момент залишалася єдиною окупованою частиною Миколаївської області. Тікати з коси окупантів змусили зусилля українських військових, спрямовані на перерізання маршрутів ворога.
Щоправда, за кілька днів речник Сил оборони Півдня Владислав Волошин пояснив, що росіяни не виводять своїх військових, а лише перегруповують підрозділи та переміщують їх на більш захищені позиції. Водночас він наголосив, що Сили оборони України продовжують перерізати логістику росіян до коси.
В Інститут вивчення війни пояснювали, що Кінбурнська коса має важливе стратегічне значення для подальшої деокупації півдня України. Вона дозволяє контролювати вхід до Дніпра і Південного Бугу, а також Миколаївський і Херсонський порти.
Контроль над Кінбурнською косою може дозволити ЗСУ послабити російські удари по узбережжю Чорного моря, збільшити морську активність у цьому районі та проводити потенційні операції з переходу на лівий берег Херсонської області.